באילו מצבים מומלץ לשכור עורך דין פלילי

באילו מצבים מומלץ לשכור עורך דין פלילי

אדם שנפתח נגדו תיק פלילי על עבירה שביצע או שלא ביצע חייב לשכור עורך דין פלילי הבקיא בתחום זה באופן יסודי. הוא זה שילווה אותו וינתב את דרכו כדי להיחלץ מהמצב העגום והבעייתי שאליו נקלע.

כל מה שקורה בעולם הפלילי זר עבור אדם נורמטיבי ולכן הוא עלול לבצע פעולות או לומר דברים שעלולים לסבך אותו בהמשך. הדרך הנכונה בעת ההגעה לתחנת המשטרה היא לשוחח עם קרובי משפחה שיאתרו עבור החשוד עורך דין פלילי. לא לשוחח עם השוטרים ולא להסכים לתחילת חקירה עד הגעתו של עורך הדין לתחנה. רק לאחר שעורך הדין ישמע את המקרה לפרטי פרטיו, הוא ייעץ לחשוד על המסלול האופטימלי בסיטואציה זו ויחליט מהי הדרך הנכונה שעל פיה יש לפעול, הוא יסביר וייתן את מלוא ההנחיות לחשוד.

תחומי הפעילות של עורכי דין פליליים

עבירות סמים

עבירות סמים כוללים מכלול של תחומים, ייבוא, סחר, צריכת סמים ושידול אדם אחר לצרוך סמים.

עבירות רכוש

ביצוע פריצה לבית, לרכב, שוד או גניבה של כספים, דברי ערך, תשיטים, רכבים, סחורות וכל פריט אחר בעל ערך כספי .

עבירות צווארון לבן

עבירות המבוצעות בדרך כלל על ידי מנהלים בכירים שבזכות מעמדם הבכיר. האפשרות שלהם לחתום על מסמכים ועל העברות כספים מתוקף תפקידם והיותם מורשה חתימה, סוחפים אותם למעשים של העברת כספים לחשבונם הפרטי. או לחילופין, אדם עצמאי או בעל חברה שמעלים מס, אינו מדווח על מלוא הכנסותיו, מבצע הלבנת הון, הפר את חוק ההגבלים או מפיק חשבוניות פיקטיביות ועוד.

עורך דין פלילי בעל ידע בכל הקשור להתנהלות מול רשויות המס, לחקירות כלכליות יוכל לעזור במקרים ספציפיים אלו. הוא זה שיבחר באסטרטגיות הנכונות שמטרתן להציג את הנקודות החיוביות של החשוד, ינסה לבטל את כתב האישום או להקל בחומרתו על פי פרטי המקרה.

כל אדם המגיע למקרים מהסוגים הללו חייב עורך דין פלילי מנוסה שילווה אותו מתחילת הדרך. במקרים רבים מגיעים התובעים והסנגורים להסכמה על עסקת טיעון המייתרת את הצורך לנהל משפטים ארוכים. נוצרת הסכמה בין הצדדים על סעיפי האישום ועל חומרת העונש שיוטל על הנאשם.

Comments are closed.