ניקוי מזגן – לאוורר את המזגן שלך

ניקוי מזגן – לאוורר את המזגן שלך

יש פילטר ויש מצנן. את הפילטר קל לנקות וכדאי לעשות את זה אחת לחודש ואפילו יותר. בפילטר מצטברים החלקים שהוא מסנן ואת ההצטברות הזו אפשר למנוע בקלות. מוציאים את הפילטרים, שוטפים אותם במים זורמים ומייבשים היטב לפני ההחזרה אל המזגן. זהו ניקוי מזגן שגרתי וקל. במזגן עצמו יש מים, כי בתהליך הקירור המזגן מייצר מים. חלק מן המים נשאר עומד באמבטיה התחתונה ובמצנן יש לחות גבוהה. מים עומדים יוצרים זרימה של חיידקים ופטריות. אלה מייצרים ריח לא נעים כשהם מפותחים. זה הזמן לנקות את המזגן וכאן כבר לא די בשטיפה של הפילטרים.

בשלב הזה אנחנו רוצים לנקות גם את המצנן וגם את האמבטיה. החלקים האלה מוחבאים מאחורי הפילטרים. פטנט אמריקאי הוא פיתוח של תרסיס, עשוי מחומרים עדינים, שבעת הריסוס מנקים את חלקי המזגן הפנימיים. יש חומרים לניקוי הלכלוך שכבר נתקע בתוך המזגן ויש ריסוס שמהווה מניעה. ניקוי מזגן באמצעות התרסיס הזה משפר את הפעולה שלו ובכך גם חוסך חשמל. המזגן יעבוד טוב יותר והאוויר בחדר יהיה נקי יותר.

למה צריך ניקוי מזגן?

באוויר יש תערובות שונות. הגזים המקוריים שבאוויר הם חיוניים וטובים אבל אדים של טיגון למשל, או עשן סיגריות הם כבר ענין אחר לגמרי. הפרודות שמסתובבות באוויר, אחרי שהתפרקו מעשן או מאדים רעילים כלשהם, הם החלק שלא כדאי לנשום אותו. בעת בישול יש להשאיר חלון פתוח במטבח. האדים יצאו החוצה יותר מאשר ייכנס אויר קר, כיוון שלחץ האוויר בתוך הבית גדול יותר מן הלחץ שבחוץ. האוויר בתוך הבית דחוס יותר ובעת פתיחה של חלון הוא יוצא החוצה. זה יחסוך את ניקוי המזגן.

לפני שצריך לעשות ניקוי מזגן כדאי לשמור את האוויר שבתוך הבית נקי מאדים של טיגון, מעשן של סיגריות, מחיידקים שיצאו מן האף תרתי משמע ומאדים של חומרי ניקוי. בתהליך הקירור של החדר המזגן שואב את האוויר ומזרים אותו חזרה קריר יותר. אמנם יש בתוכו פילטר אבל ככל שהאוויר הראשוני נקי יותר כך המיזוג כולו נעים יותר, יעיל יותר ובריא יותר.

Comments are closed.